‹ Wróć do wpisów
Technologie tworzenia serwisów internetowych
Rozwój internetu jest na tyle dynamiczny, że dziś właściwie każda firma musi mieć swoją wizytówkę w sieci. Dzięki temu firma jest zdecydowanie bardziej rozpoznawalna i łatwiej jej przyciągnąć nowych klientów i zdobyć zainteresowanie wśród ludzi. Co zrobić, by w gąszczu wizytówek, stron internetowych czy reklam innych firm to właśnie nasza najskuteczniej przyciągnęła nowych klientów? Warto zlecić stworzenie strony internetowej profesjonalistom, którzy będą bazowali na systemach CMS open source. To pozwoli na stworzenie bezpiecznej i prostej w obsłudze strony internetowej.Najpopularniejsze technologie CMS

Technologie CMS stały się bardzo popularne nie tylko wśród małych firm i blogerów. Coraz więcej coraz większych podmiotów gospodarczych ufa gotowym systemom open sourcowym, doceniając ich prostotę oraz niższe koszty wdrożenia. Jakie systemy są najpopularniejsze?

Wordpress

Wordpress to zdecydowany leader na polskim rynku, jeśli chodzi o technologie programowania stron internetowych na podstawie ogólnodostępnego kodu, który doskonalony jest przez samych użytkowników. Oprócz standardowych szablonów, Wordpress posiada niezliczoną ilość wtyczek, które poprawiają funkcjonalność strony internetowej oraz w znacznym stopniu zwiększają jej możliwości. Obsługa systemu Wordpress jest dość prosta i intuicyjna, więc nawet mniej doświadczony człowiek jest w stanie dać sobie z nią radę.

Joomla

Joomla rośnie w siłę i jest obecnie drugim na świecie open sourcowym systemem CMS. Podobnie jak Wordpress, Joomla opiera się na gotowych szablonach, które można udoskonalać dokładając różne wtyczki. Obecnie liczba wtyczek przekracza 8 tysięcy.

Drupal

Drupal to trochę inny system, dedykowany raczej do stawiania stron internetowych należących do społeczności lub do obsługi forów internetowych. Rozbudowane narzędzia służące do prostego zarządzania contentem w znacznym stopniu ułatwiają pracę grupową. Inną zaletą systemu jest dobrej jakości API służące do integracji stron opartych na drupalu z zewnętrznymi serwerami.

Strony internetowe oparte na którymś z powyższych systemów są absolutnie bezpieczne.